״חוק הפרגולות״ והסנטק שלך

חוק הפרגולות נכנס לתוקפו ב-1 באוגוסט 2014. הרפורמה נועדה להקל על ההליך הביורוקרטי ולסיים את הסחבת הבלתי נגמרת הכרוכה בקבלת אישור לפעולה פשוטה כסגירת מרפסת וכדומה.

השינוי המהותי בחוק הפרגולות (נקרא גם "רפורמת הפרגולות" או ״חוק המרפסות״) הוא קיצור וצמצום הביורוקרטיה הכרוכה בתוספת צנועה לבניין, כמו גדר, מחסן ועוד. אם בעבר בעל בית היה חושב פעמיים לפני שמתחיל במסע הלא נגמר בדרך לאישור המיוחל לסגירת מרפסת, כעת אין עוד צורך באישור הוועדה לתכנון ובנייה. הקמת מבנים קלים בשטח פרטי אינה פוגעת בציבור, ועל כן ניתן כעת פטור מקבלת היתר להקמתם.

יש לך שאלות?

כן, הנושא מעניין אותי ואשמח לקבל מידע נוסף

מה כולל חוק הפרגולות?

אז אילו תוספות בנייה ניתן להקים ללא צורך באישור?

הכוונה כאמור למבנים קלים, שניתן להקימם בקלות יחסית ושאינם פוגעים בסביבה. הרשימה כוללת סגירת מרפסת, פרגולה, סככת צל, מחסום חשמלי, שער, סוכך מתקפל, הוספה או החלפת חיפוי אבן על קירות חיצוניים, עבודות פיתוח כמו מסלעה וריצוף החצר, הוספת גופי תאורה, סורגים על חלונות, החלפת רעפים וחלונות, מחסן מחומרים קלים, צלחת קליטה, מתקנים פוטו-וולטאים (לאנרגיה סולארית), אנטנה או תורן, מזגנים וכו'.

מה היתרון של פרגולת סנטק?

לפי לשון החוק, פרגולה, שנקראת גם "מצללה", היא מבנה ללא קירות אשר לפחות 40% משטח הגג יהיה פתוח. הסנטק מתקפל ויכול לספק עד 100% פתיחה/סגירה. השליטה על פתיחה וסגירת הסוכך נעשית על ידי הלקוח עצמו באמצעות שלט. כאשר גג הסנטק סגור הוא מספק אטימה מלאה ממים.

יתרון נוסף הוא בעמידות – פרגולה לרוב עשויה מעץ, בעוד שסנטק עשוי אלומיניום אל חלד איכותי וככזה הוא מספק עמידות גבוהה בגשם ורוחות ובנוסף צבעו אינו דוהה באור השמש (לעומת עץ). קיימת אפשרות לבחור צבע לשלד הסנטק – כך ניתן לקבל פרגולת אלומיניום חשמלית ומרהיבה.

יש להודיע לוועדה לתכנון ובנייה על הקמת הפרגולה תוך 45 ימים מבנייתה. להודעה יש לצרף אישור מהנדס על חוזק הפרגולה ויציבותה. את טופס ההודעה ניתן למצוא באתר של משרד הפנים, למלאו בו במקום ולשלוח ישירות מהאתר.

איך תיראה הפרגולה של סנטק אצלי במרפסת?

סנטק הוא פתרון אלגנטי ומסוגנן עבור סגירות חורף, סגירת מרפסת, סככת צל, וכמובן פרגולה. ניתן להתאימו בקלות לתנאי השטח והמקום ולצרכי הייחודיים של כל לקוח. באמצעות סנטק ניתן לקרות או לסגור פינת ישיבה בגינה, להצל חלק מבריכה, לסגור את המרפסת כך שתשמש את בני הבית גם בחורף, ועוד.

לסנטק דגמים רבים, כאשר בין היתר ניתן לבחור בדגם של סנטק ללא עמודים (פרגולה צפה המותקנת על הקיר), ובכך להקטין את הצורך באישורים מהרשות המקומית.

חשוב לזכור כי בסוכך חשמלי עסקינן. אין המדובר רק בפתיחה ובסגירה בלחיצת כפתור, אלא באפשרות לשלוט על גודל משטח ההצללה. בכל רגע נתון אפשר לפתוח או לסגור את הפרגולה ולהתאים אותה לתנאי אור השמש, העונה והרצון האישי. כמו כן, השליטה על התאורה המובנית בסנטק נעשית באמצעות השלט.

ואיך נהנים בתי עסק מפרגולות סנטק אחרי חוק המרפסות?

עמידותו של הסנטק בכל מזג אויר והיכולת לשלוט בפתיחתו וסגירתו בהתאם לצורך מספקים מענה מושלם שיכול להחליף את סגירות החורף בבתי עסק. מסעדות, בתי קפה ובתי עסק אשר מבצעים סגירת חורף עם סנטק, פטורים למעשה מכל התעסקות בפירוק והרכבה בכל עונה מחדש וחוסכים את עלויות ההובלה, הרכבה, אחסון והתקנה מחודשת בעונה הבאה.

ניתן לשלב על שלד הסנטק סגירות נוספות מכל סוג שהוא, כדוגמת סוככי מסילה ורטיקליים, סגירת חלונות, אלומיניום ועוד. שלד הסנטק מהווה בסיס חזק לתוספת סגירות נוספות כפי שכבר עשו לא מעט בתי עסק ברחבי ישראל.

עם בוא החורף, כשרוצים לסגור את המרפסת או את המדרכה, פשוט לוחצים על כפתור – והאזור נסגר. הקיץ בא ושוב מתעורר הרצון לפתוח את המקום לאוויר החופשי? שוב, בלחיצת כפתור, ותשכחו מהפירוק וההרכבה החוזרים ונשנים בכל עונה מחדש, הכסף והזמן הכרוכים בכך ואי הנעימות ללקוחות בזמן שמעל מקום ישיבתם מחזקים ברגים ומהדקים ברזלים.

את סגירת החורף של סנטק מתקינים פעם אחת, וגמרנו. מכאן והלאה – בלחיצת כפתור.

לסוכך של סנטק יש מראה אלגנטי והמבחר רב, כך שמסעדות ובתי קפה אשר מבצעים סגירת חורף, מרוויחים בעצם חלל נוסף בעל מראה יוקרתי ואיכותי. את האווירה במקום ניתן לשנות על ידי סגירה ופתיחה של הגג על ידי שלט, כמו גם עמעום התאורה, אשר יכולה להיות מותקנת במהלך התקנת הפרגולה (בילד-אין).

לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות ולקבלת שרטוטים והדמיות – צרו קשר באתר
או התקשרו 1-800-22-1640

להורדת הרפורמה בחוק התכנון והבניה לחצו כאן.

צרו קשר עם נציג או התקשרו 1-800-22-1640

כן, אני רוצה לקבל עדכונים