תחזוקת פרגולות

כאשר מדברים על תחזוקת פרגולות, יש להבדיל בין פרגולות אלומיניום לבין פרגולות עץ: בעוד פרגולות עץ דורשות תחזוקה שוטפת על מנת שהעץ לא יירקב או יתפורר וישמור על חוזקו וצבעו, פרגולות אלומיניום הן לרוב עמידות למשך שנים ארוכות ולמעשה לא דורשות תחזוקה כלל.

תחזוקת פרגולה מאלומיניום

כאמור, פרגולות אלומיניום כמעט ואין צורך לתחזק בהנחה והאלומיניום שלהם הוא מאיכות טובה ולא מחליד, בין אם מדובר בפרופיל אלומיניום בסיסי או כזה שעבר צביעה בתנור.

אם בפרגולה משולבות נורות LED או מנוע חשמלי, ייתכן שיוצר הצורך להחליף חלק מן הרכיבים או הנורות באופן עצמאי או באמצעות חשמלאי שיעשה זאת, אך שלא כמו בפרגולות עץ, לא מדובר על פעולות שאותן יש לבצע על בסיס קבוע. כמו כן לרוב הפרגולות יש תקופת אחריות בהן התיקונים הנ"ל לא עולים כסף כלל.

עם זאת, יש לציין שמי שרוצה למנוע הצטברות של גשמים על גבי גג הפרגולה, עדיף שייבחר בדגמים של פרגולה בה יש מרזב לאיסוף מי הגשם המיועד למטרה זו. כמו כן, ניתן לנקות את הפרגולה מאבק באמצעות שימוש במטלית רטובה.

 

חשוב להדגיש כי לא כל הפרגולות מאלומיניום הן איכותיות כמו הפרגולות של סנטק. תהליך הכנת האלומיניום לצביעה הוא תהליך מורכב יחסית ועל הצביעה להתחשב הן בהוראות יצרן הצבע, הן בתנאי מזג האוויר הישראלי.

אחת מן התופעות הנפוצות בפרופיל אלומיניום שלא נצבע כראוי או נצבע בצבע מאיכות ירודה היא הופעה של קורוזיה בשל המליחות הרבה של האוויר (במיוחד במישור החוף). בייצור של פרגולות איכותיות, לאחר תהליך הצביעה יש לרוב תהליך נוסף של שרפה בתנור בטמפרטורה יציבה לאורך זמן, כשהשרפה היא זו שלמעשה מקנה לאלומיניום את צבעו הסופי בעל הגוון החזק.

יש לך שאלות?

    כן, הנושא מעניין אותי ואשמח לקבל מידע נוסף

    לקוחות יקרים: בעקבות המצב, לא תתאפשר קבלת קהל במפעל ובאולם התצוגה. להזמנות צרו קשר:

    צרו קשר עם נציג או התקשרו 1-800-22-1640

      כן, אני רוצה לקבל עדכונים